Зробити стартовою Додати до уподобань Фотогалерея Зворотній зв'язок


Голосування
Будьласка оцініть наш новий сайт

Дуже сподобалось!
Непогано
Посередньо...
Не сподобалось!


Артроскопічні втручання на суглобах

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я різними формами захворювань суглобів страждають біля 4 % населення земної кулі, із ураженнями великих суглобів пов’язано 30 % випадків втрати тимчасової непрацездатності та 10 % інвалідності. Як правило, першим симптомом виникнення проблеми у суглобі є біль, тому більшість пацієнтів намагаються самостійно лікуватися за допомогою різних знеболюючих препаратів, які на сьогоднішній день пропонує сучасна фармацевтична індустрія. Але слід пам’ятати, що біль є лише захисним механізмом організму, який лише попереджує про виникнення в організмі певних проблем. Тому усуваючи біль без ліквідації його причини може лише нашкодити пацієнту, адже його причиною може бути пошкодження капсульно-зв’язкового апарату, менісків, суглобового хряща, різних системних захворювань. Тому встановлення правильного діагнозу є запорукою ефективного лікування.

Суглоб є складною біомеханічною системою, яка забезпечує тривале функціонування в умовах постійних статичних та динамічних навантажень. Це здійснюється завдяки тому, що суглобова поверхня вкрита суглобовим хрящем, який завдяки складній біологічній організації здатен виконувати амортизаційну, секреторну та опірну функцію. Але на жаль при пошкодженні суглобовий хрящ практично не здатний до самовідновлення, для цього необхідна участь стовбурових клітин, які можуть диференціюватися у хондроцити (спеціалізовані клітини суглобового хряща) та відновлювати хрящову тканину. Однак такий механізм можливий лише при ушкодженні підхрящевої кістки.

На сьогоднішній день клініка спортивної та балетної травми ДУ “ІТО АМНУ” пропонує всі передові технології відновлення суглобового хряща, зв’язкового апарату, лікування патології менісків. При поверхневих ушкодженнях застосовується техніка shaving-артропластики, яка полягає в механічному видаленні під артроскопічним контролем дегенеративно змінених ділянок хряща до здорової тканини, а при його ураженні на всю глибину – до підхрящової кісткової пластинки. Ця методика часто доповнюється abrasio-артропластикою чи остеоперфорацією дна субхондріальної кістки при повношарових дефектах, що покращує умови репаративної регенерації шляхом стимулювання васкуляризації даної ділянки, утворення фібринового згустку та хондрогенного диференціювання мігруючих мезенхімальних клітин кісткового мозку.

Артроскопічні втручання на суглобах Артроскопічні втручання на суглобах Артроскопічні втручання на суглобах
Пацієнтам із підвищеними функціональними потребами виконується аутологічна трансплантація хряща (мозаїчна остеохондропластика, рефіксація остеохондральних фрагментів), яка є “золотим стандартом” для відновлення суглобового хряща у спортсменів, адже відновлена поверхня повністю відповідає біомеханічним властивостям суглобового хряща.
Артроскопічні втручання на суглобах Артроскопічні втручання на суглобах
Клінікою разом із Харківським інститутом проблем кріобіології та кріомедицини НАН АМНУ розроблено та впроваджено у клінічну практику новітній метод відновлення суглобового хряща із використання мезенхімальних стовбурових клітин пацієнта, який може використовуватися у важких травматичних та дегенеративних пошкодженнях суглобового хряща
Артроскопічні втручання на суглобах Артроскопічні втручання на суглобах Артроскопічні втручання на суглобах
При відновленні зв’язкового апарату у клініці використовуються найефективніші світові технології, які дозволяють не лише якісно проводити оперативне втручання, але й сприяють швидкому відновленню пацієнта.
Артроскопічні втручання на суглобах Артроскопічні втручання на суглобах

ЗМІ про нас:
р. Клініка спортивної медицини. Контактні телефони:
+38(050)1680009 | +38(044)4944950